A A A

Nikolaj Albertovič Kun: Legendy a mýty starého Grécka – Starogrécky epos

Akcie|Ponuka|Vydané (triediť)|Vydané (triediť) » Podľa autora » Ostatné|Vydané (triediť) » Podľa diela » História|Vydané (triediť) » Podľa roku vydania » 2019

Cena:13.27EUR

 

NOVINKA

 

Nikolaj Albertovič Kun (1877 – 1940)

 

Vynikajúci ruský historik a spisovateľ, absolvent Moskovskej univerzity, sa vo významnej miere zaoberal dejinami a umením antického Grécka a Ríma. Pôsobil najmä na univerzitách v Moskve, na ktorých získal titul profesora histórie a profesora spoločenských vied. Okrem iného sa podieľal na tvorbe a spracovaní význačných historických a encyklopedických diel. Jeho najznámejším dielom sú Legendy a mýty starého Grécka, ktoré sa ihneď po prvom vydaní v roku 1914 stali medzi čitateľmi veľmi obľúbenými a pretrváva o ne neustály záujem. Kun vo svojej knihe zrozumiteľným a súvislým spôsobom uvádza všetky najvýznamnejšie príbehy o bohoch a hrdinoch starobylého Grécka, ktoré sa odohrávali v najstarších známych časoch. V jeho príbehoch sú obsiahnuté údaje z eposov, historických spisov, drám a básní, ktoré autor systematicky zoradil a prerozprával prozaickou formou. Spis Kun rozčlenil do dvoch základných častí Bohovia a héroovia, Starogrécky epos.

 

V druhej časti uvádza príbehy o udalostiach zaznamenaných v najvýznamnejších eposoch, o plavbe a údeloch Argonautov, o vzniku a priebehu trójskej vojny, o strastiplnom putovaní Odyssea po skončení trójskej vojny, o osudoch hlavného veliteľa Grékov pri Tróji Agamemnona a jeho syna Oresta, o Oidipovi a Antigone v Tébach. Popri nich v Kunových Legendách a mýtoch nechýbajú Iason, Medeia, Helena, Paris, Menelaos, Peleus, Thetis, Achilleus, Hektor, Patroklos, Penelopa, Telemachos, Alkmaion a mnoho iných.

 

 

Preklad: Miloslav Okál

 

Jazyk: slovenský

 

Počet strán: 256

 

Rozmery: 205x135x16 mm

 

Väzba: brožovaná

 

Rok vydania: 2019

 

ISBN: 978-80-89520-40-4

 

 

Bežná cena: 16,59 €

 

Akciová cena: 13,27 € - zľava 20 %

 
counter.exohosting.sk
www.exohosting.sk